I Forum Genetyczne PFHBiPM
Uwaga hodowcy bydła mlecznego! Trwają zapisy na I Forum Genetyczne, które odbędzie się 1 października w Poznaniu. Wstęp bezpłatny!
Podczas I Forum Genetycznego zostaną przekazane informacje na temat możliwości rozwoju polskiej hodowli w dobie selekcji genomowej oraz wykorzystania nowoczesnych technologii przez hodowców z innych krajów. I Forum Genetyczne jest organizowane przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
- Wdrożenie selekcji genomowej do praktyki hodowlanej rozpoczęło trwający proces dynamicznych zmian organizacyjnych, dotyczących funkcjonowania hodowli bydła mlecznego, ale także przedsiębiorstw i organizacji z jej otoczenia. Otworzyły się nowe możliwości doskonalenia takich cech jak odporność na choroby czy wykorzystanie paszy. Efektywność ekonomiczna gospodarstw produkujących mleko jest kluczowa dla przyszłego rozwoju branży. Genotypowanie zwierząt zarówno samców jak i samic weszło szeroko do pracy hodowlanej, ale jego optymalne wykorzystanie wymaga dostępu do wiedzy i narzędzi - przekonuje PFMBiPM.
I Forum Genetyczne ma na celu dać jego uczestnikom możliwość zorientowania się co dzieje się w hodowli bydła mlecznego w Polsce w dobie selekcji genomowej, jakie są możliwości i kierunki jej rozwoju oraz jak z nowych technologii korzystają na co dzień hodowcy w innych krajach.
Czytaj także: Leszek Hądzlik: W zwiększaniu wydajności krów nie ma nic złego
Kto powinien zjawić się na I Forum Genetycznym PFHBiPM?
Osoby związane z hodowlą bydła i produkcją mleka, w tym hodowcy, producenci mleka, przedstawiciele: organizacji hodowlanych, mleczarni, ośrodków doradztwa rolniczego, jednostek naukowych i techników rolniczych.
Czytaj także: Powstała Europejska spółka genomowa
Uczestnictwo w Forum jest nieodpłatne.Liczba uczestników ograniczona. Wymagana wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza internetowego lub telefonicznie pod numerem 61 222 39 87. Program Forum oraz rejestracja są dostępne na stronie: https://www.cgen.pl/forum-genetyczne/
Prelegenci Forum: Katarzyna Stachowicz (AbacusBio, Nowa Zelandia), Katarzyna Rzewuska (CGen PFHBiPM, Polska), Sebastian Mucha (CGen PFHBiPM, Polska), Stefan Rensing (VIT, Niemcy), David Girod (Evolution, Francja), Tomasz Strabel (CGen PFHBiPM, Polska), Tomasz Krychowski (PFHBiPM).