50 milionów euro pożyczek dla europejskich rolników
Podana kwota została rozdysponowana na rynkach, na których obecnie działa HeavyFinance. Chodzi m.in. o Bułgarię, Łotwę, Litwę, Polskę i Portugalię.
Kwota 50 milionów euro została rozdzielona na prawie 1.700 różnych projektów. Efektywnie wspiera to stosunki między małymi i średnimi rolnikami, a społecznością globalnych inwestorów składającą się z ponad 10.000 zarejestrowanych przedsiębiorców na całym świecie, w tym w takich krajach jak Francja, Niemcy i Hiszpania.
Osiągnięcie to stanowi poważny krok naprzód w promowaniu zrównoważonych praktyk, a wszystko odbywa się w czasie, gdy HeavyFinance ma wygenerować swoje pierwsze certyfikaty węglowe oparte na praktykach rolnictwa regeneratywnego w pierwszej połowie 2024 r.
- To nie tylko imponująca liczba, ale przede wszystkim milowy krok w kierunku zrównoważonego rolnictwa i działań klimatycznych. Kiedy zaczynaliśmy w 2020 r., panował sceptycyzm co do wpływu innowacji finansowych na przyjęcie zrównoważonych praktyk w rolnictwie. Teraz, dzięki pożyczkom i rychłemu wprowadzeniu kredytów węglowych opartych na rolnictwie regeneratywnym, HeavyFinance pokazuje, co można osiągnąć. Nie tylko finansujemy gospodarstwa rolne, inwestujemy w zrównoważoną przyszłość naszej planety - komentuje Laimonas Noreika, dyrektor generalny i współzałożyciel HeavyFinance.
W zeszłym roku firma zajmująca się technologią klimatyczną uruchomiła tzw. „Zielone pożyczki” (z ang. Green Loans), które zapewniają europejskim rolnikom finansowanie przejścia na praktyki regeneracyjne przy stopie procentowej wynoszącej 0%. Zapewniają one jednocześnie rolnikom dostęp do dodatkowych przychodów ze sprzedaży kredytów węglowych generowanych w wyniku wdrażania tych praktyk.
HeavyFinance przoduje w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań finansowych, które dostosowane są do działań klimatycznych. Firma mocno angażuje się w finansowanie pomostowe, które wspiera globalne wysiłki na rzecz osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r. i przyczynia się do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju 2030 (z ang. (Sustainable Development Goals) ONZ.
ZOBACZ TAKŻE: Trudny czas za rolnikami. Jak zarobić więcej w 2024 roku?
- Tagi: