Podróbki środków ochrony roślin - co warto wiedzieć?

Ryzyko nie zawsze się opłaca. Tak jest w przypadku stosowania podrabianych środków ochrony roślin.
Podróbki kuszą przede wszystkim ceną dużo niższą od oryginału. Kupując je jednak ogromnie ryzykujemy. Stawiamy bowiem na szali nie tylko jakość i przyszłość swoich plonów, ale przede wszystkim narażamy siebie i innych na ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. To nie para niby markowych butów, które gdy rozpadną się po kilku tygodniach po prostu je wyrzucimy. Tu mówimy o produkcji żywności i nasze decyzję będą na jej jakość i bezpieczeństwo wpływały.
Oryginalne ŚOR - w przeciwieństwie do podróbek - w drodze rejestracji przechodzą długie i drobiazgowe. Kupując je z legalnego źródła i stosując zgodnie z zapisem etykietowym, mamy zatem pewność zarówno jego skuteczności, jak bezpieczeństwa dla ludzi i środowiska
O powyższym przypomina firma Corteva, będąca członkiem Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, aktywnie uczestnicząca w kampaniach, których celem jest informowanie o skutkach stosowanie nielegalnych środków ochrony roślin. Do takich należy zaliczyć m.in. akcję edukacyjną pod nazwą „Kupując podróbki tracisz wiele razy”. Więcej informacji o tym na stronie www.bezpiecznauprawa.org/kampania.
Czytaj także:
PZPRZ: Rolnicy czekają na nowe środki ochrony roślin
Ochrona buraka przed chwastami "po nowemu" - czym i za ile?
Corteva Agriscience stawia na biostymulatory
- Tagi: