KONFIGURATOR HALI NAMIOTOWEJ

Przed zakupem hali warto sprawdzić według jakich norm została zaprojektowana. Nasze hale, które w większości zastosowań sprawdzają się jako hale magazynowe i hale przemysłowe projektujemy zgodnie z aktualną normą PN-EN 13782:2015-07 - wersja angielska.

Stosowanie nieaktualnej normy PN-EN 13782:2007 to realne ryzyko dla klienta!

E-mail:

    wycena hali konfigurator

    Prosimy o podanie dokładnego adresu montażu z kodem pocztowym.

    0x0x0 [m]

    A - Szerokość[m]

    B - Długość[m]

    C - Wysokość ściany bocznej[m]

    Typ poszycia ścian


    IZOLOWANE HALE MAGAZYNOWE NAMIOTOWE Z PODSUFITKĄ THERMO

    PODSUFITKA thermo hala

    Nowe rozwiązanie Pol-Plan w kwestii izolacji dachów hal namiotowych to podsufitka THERMO po raz pierwszy zastosowana w hali magazynowej  (25x100x6m ściany z płyty warstwowej 100mm PUR) zrealizowanej dla firmy Snebo. Podsufitka THERMO to 5-milimetrowa warstwa izolująca (pianka polietylenowa w okładzinach z folii polietylenowej, powleczonej warstwą aluminium, przyszytej do materiału plandekowego 610g), która jest podwieszona  pod dachem z plandeki i szczelnie przylega do ścian z płyty i głównych profili hali. Po między dachem z plandeki i podsufitką tworzy się dzięki temu także warstwa powietrza, która dodatkowo izoluje wnętrze hali.

    WIĘCEJ REALIZACJI>>>

    Projektowanie hal magazynowych namiotowych musi spełniać określone normy (obowiązująca norma to PN-EN 13782:2015-07). Normy te wymagają, aby konstrukcje były odporne na działanie wiatru oraz obciążenia śnieżne charakterystyczne dla danej lokalizacji. Firma Pol-Plan zrealizowała projekty hal w Skandynawii oraz w regionach alpejskich, stosując w ich konstrukcjach aluminiowe profile przygotowane do wytrzymywania ekstremalnych obciążeń śnieżnych, dochodzących nawet do 300 kg/m2.

    Namioty magazynowe można instalować na wyrównanych nawierzchniach takich jak kostka brukowa czy asfalt. W przypadku większych obciążeń stosuje się betonowe stopy fundamentowe lub pełne fundamenty. Hale są mocowane do gruntu za pomocą długich śrub – kotw, które mogą być wbijane, wkręcane, lub wklejane w nawierzchnie takie jak asfalt, kostka czy beton. Konstrukcja hal pozwala na pełne wykorzystanie powierzchni magazynowej, podobnie jak w tradycyjnych budynkach, ponieważ nie zawierają dodatkowych wewnętrznych podpór. Hale namiotowe można również wyposażyć w różne rodzaje bram, drzwi, oraz doki załadunkowe dla tirów. Dodatkowym atutem jest łatwość rozbudowy i możliwość łączenia kilku hal w zintegrowane kompleksy logistyczne.