Pomoc unijna30 Marz 2025
Dziennie do ARiMR wpływa średnio 4 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie. Do tej pory o wsparcie aplikowało 56 tys. rolników. Jest to zaledwie 4% łącznej liczby corocznie wnioskujących. Oznacza to, że większość nadal czeka.
Uprawy21 Wrze 2024
Co daje nam stosowanie kwalifikowanego materiału siewnego? Czy rzeczywiście to się kalkuluje?
Sylwetki18 Kwie 2022
Prowadzi gospodarstwo ekologiczne. Uprawia zboża i trawy oraz hoduje bydło szkockiej rasy highland, Czym jeszcze zajmuje się pan Dariusz?
Zboża30 Paź 2021
Postawił na produkcję mleka. Zajmuje się też bydłem opasowym. Gospodaruje na areale ponad 80 ha. Uprawia przede wszystkim kukurydzę - zarówno na ziarno, jak i na kiszonkę. Po tej pierwszej na pola "przychodzą" zazwyczaj zboża jare. Przekonuje, że warto siać nowe odmiany.
Zboża26 Paź 2021
Tomasz Piotrowski korzysta z postępu genetycznego odmian.
Inne uprawy1 Wrze 2021
Pan Arkadiusz do pługa nie zamierza już wracać, choć maszyna nadal stoi na podwórku.
Zboża20 Kwie 2021
Co należy wiedzieć na temat materiału siewnego - zarówno zbóż jarych, jak i ziemniaków? Jak powinien być on opakowany i oznakowany? Kiedy - w jakich przypadkach możemy składać reklamację?
Uprawy7 Sier 2020
Gospodaruje z rodziną na 330 ha. Uprawia zboża ozime, głównie pszenicę, a także kukurydzę, buraki i rzepaki. W produkcji roślinnej stawia na postęp genetyczny. Korzysta również z dobrodziejstw współczesnej techniki. Dzięki temu - jak przyznaje - oszczędza czas, pieniądze i - przede wszystkim - środowisko.
Uprawy1 Kwie 2020
Jak postępować w przypadku zastrzeżeń do jakości materiału siewnego? Gdzie należy złożyć reklamację?
Inne uprawy5 Marz 2019
Soja w 2018 roku, mimo suszy, plonowała lepiej, niż w dwóch poprzednich sezonach. Sprawdzamy, jak poradziły sobie konkretne odmiany. Jakie rekomenduje COBORU na 2019 rok?
Zboża5 Luty 2019
Które odmiany zbóż jarych dały w ubiegłym sezonie (bardzo suchym zresztą) najwyższy plon? Na jakie warto postawić w tym roku? Czym w ogóle sugerować się przy doborze materiału siewnego?