Będą dopłaty do kukurydzy?

Według Krajowej Rady Izb Rolniczych należy wprowadzić dopłaty do materiału siewnego kukurydzy. Dlaczego?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zdaniem samorządu rolniczego, wśród wszystkich roślin produkcji polowej, w uprawie kukurydzy dokonał się w największy postęp. - Kukurydza jest dziś szeroko uprawiana na terenie całej Polski, nie tylko na kiszonkę, ale także na ziarno. Plony kukurydzy ziarnowej są blisko dwukrotnie większe niż średnie plony zbóż. Uprawianą w kraju kukurydzę stanowią przede wszystkim odmiany mieszańcowe - heterozyjne, których materiał siewny powinien być co roku wymieniany, aby w pełni wykorzystać cechy danej odmiany - podaje Krajowa Rada Izb Rolniczych.
Argumenty te zarząd KRIR przedstawił w piśmie, który po raz kolejny przesłał do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Poparł tym samym wnioski zgłoszone przez Wojewódzkie Izby Rolnicze 6 października 2016 r.
Obecnie rolnicy mogą starać się o dopłatę do hektara powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany do zbóż, mieszanek zbożowych i pastewnych, roślin strączkowych oraz ziemniaków. Ile wynoszą? Sprawdź TUTAJ
Według rolników, tą listę należałoby uzupełnić także o kukurydzę.